ŚREDNIOWIECZNE PEREŁKI PIERNIKIEM I WĘDZONYM PIWEM PACHNĄCE: NORYMBERGA I BAMBERG
Słynne wędzone piwo w Bambergu, jarmark bożonarodzeniowy w Norymberdze - jeden z najpiękniejszych i najstarszych w Niemczech, norymberskie anioły, bamberska Mała Wenecja.
1 OBIEKT Z LISTY UNESCO !
Czas trwania: 2 dni
Terminy:
11.12.2021 - 12.12.2021550 PLN

Program:
1.dzień: 05.00 - wyjazd z Zielonej Góry - parking pod CRS. Przejazd przez Nowogród Bobrzański - Żagań - Iłową - Jędrzychowice (można wsiadać na trasie po umówieniu miejsca). Wyjazd z kraju: Jędrzychowice. Około 13.00 - przyjazd do Norymbergi.
Zwiedzanie NORYMBERGI - średniowieczny zamek cesarski, gotyckie kamienice: Dom Albrechta Durera i Dom Piłata, bunkier sztuki, browar staromiejski, kościół św. Sebalda, kompleks ratuszowy z XIV-XVII w., rynek z gotycką studnią, dawna dzielnica żydowska z kościołem NMP, szpital św. Ducha, zabytkowe mosty na rzece Pegnitz, historia Wita Stwosza (z przewodnikiem lokalnym, 2 godziny, wszystkie obiekty z zewnątrz).
Czas wolny na słynnym JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM (jeden z najstarszych i najpiękniejszych w Niemczech) - możliwość zakupu symboli Norymbergi: najsmaczniejszych na świecie pierników oraz złotych aniołków.

Około 19.00 - wyjazd z Norymbergi i zakwaterowanie w hotelu na przedmieściach miasta. Nocleg.


2.dzień: 07.00 - śniadanie. 08.00 - wyjazd. Około 09:00 przyjazd do Bambergu.
Zwiedzanie BAMBERGU (jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast cesarskich, słynące z zabytków oraz wyjątkowego wędzonego piwa, lista UNESCO) - "Mała Wenecja": osiedle domków rybackich nad rzeką Regnitz, "dzielnica rozpusty" ze słynnym historycznym browarem Schlenkerla (wędzone piwo), katedra cesarska, stary i nowy pałac arcybiskupi, słynny stary ratusz na wyspie, stary rynek z fontanną Neptuna (z przewodnikiem lokalnym, 2 godziny, wszystkie obiekty z zewnątrz).
Czas wolny na JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM - możliwość indywidualnego wejścia do kościołów, w których prezentowane są świąteczne szopki.

Około 15.00 - wyjazd z Bambergu. Wjazd do kraju: Jędrzychowice.
Około 22.00 - rozwiązanie imprezy w Zielonej Górze - parking pod CRS

W cenie:
  • autokar: wysokopokładowy, klimatyzacja, WC, video, napoje zimne i gorące (płatne) – ok. 1100 km,
  • 1 nocleg w hotelu ** w okolicy Norymbergi – pokoje 2-osobowe z łazienkami/TV,
  • 1 śniadanie w hotelu (bufet),
  • pilot BP EXODUS na całej trasie,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • podatek VAT.

Dodatkowe opłaty:
  • pakiet realizacji programu (zestawy słuchawkowe, przewodnicy lokalni, opłaty wjazdowe i klimatyczne, parkingi) - 25 EUR (obowiązkowo, płatne u pilota w autokarze),
  • dopłata do pokoju 1-osobowego – 120 pln (na życzenie)
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 4 PLN (obowiązkowo, płatne w biurze przed wyjazdem)

Uwaga: przy długich przejazdach autokar zatrzymuje się na 15-minutowe postoje każdorazowo po około 4-godzinnej jeździe. Nie bierzemy odpowiedzialności za punkty programu niezrealizowane z przyczyn od nas niezależnych.