TAJEMNICE GÓR HARZU: SABATY CZAROWNIC, NAJSTARSZE SIEDZIBY CESARSKIE,KOLOROWE MIASTO

Kolorowe Miasto Harzu, niezwykłe nagromadzenie domów szachulcowych w Quedlinburgu, plac sabatów i tańców czarownic w noc Walpurgi, grobowiec pomysłodawcy "parcia na Wschód" - Henryka I Ptasznika, katedra - miejsce obrzędów inicjacyjnych nowych członków SS, najstarszy kościół Niemiec, grobowiec margrabiego Gero, przeciwnika Mieszka I, malownicze przełomy rzek.

2 OBIEKTY Z LISTY UNESCO !
Czas trwania: 2 dni
Terminy:
07.09.2019 - 08.09.2019450 PLN

Program:

1.dzień: 06.00 – wyjazd z Zielonej Góry - parking za Palmiarnią (wjazd od ul. Piaskowej). Przejazd przez Krosno Odrz., Cybinkę (można wsiadać na trasie po uzgodnieni miejsca). Wyjazd z kraju: Świecko. 
Zwiedzanie GOSLAR  (dawna siedziba cesarska, lista UNESCO) - Palatium Cesarskie, kaplica św.Ulryka, pozostałość katedry, rynek z ratuszem, zegarem figuralnym i fontanną.
Zwiedzanie QUEDLINBURGU  (lista UNESCO) – kompleks zamkowy na Wzgórzu Zamkowym z romańską kolegiatą św.Serwacego z grobowcami cesarskimi (za czasów Hitlera święta świątynia obrzędów SS), stare miasto z zabudową z muru pruskiego.

Zwiedzanie WERNIGERODE  (Kolorowe Miasto Harzu, niezwykle malownicze) – ratusz, Dom Gotycki, młyn „Krzywy Dom”, zaułki starego miasta z kamieniczkami szachulcowymi.

Zwiedzanie HALBERSTADT  (jedno z najstarszych miast Niemiec) – katedra gotycka z romańskim krzyżem i gotyckimi witrażami, domy kanoników kapitulnych, dziekania, romański kościół NMP.

Około 20.00 –
zakwaterowanie w hotelu w rejonie Halberstadt. Nocleg.

2.dzień: 07.00 – śniadanie. 07.45 – wyjazd.Zwiedzanie HALBERSTADT  (jedno z najstarszych miast Niemiec)katedra gotycka z romańskim krzyżem i gotyckimi witrażami, domy kanoników kapitulnych, dziekania, romański kościół NMP.Przejazd drogą widokową przez GÓRY HARZU
Przystanek w THALE – wyjazd kolejką linową na HEXENTANZPLATZ - miejsce tańców czarownic w noc Walpurgii, wieża Wendhusen.

Przejazd malowniczym przełomem rzeki BODE
 
Zwiedzanie GERNRODE – przedromańskie żeńskie opactwo św.Cyriaka, jeden z najstarszych kościołów Niemiec, ze Świętym Grobem i grobowcem margrabiego Gerona.

Wjazd do kraju: Świecko.
Około 23.00 – rozwiązanie wycieczki w Zielonej Górze – parking pod Palmiarnią.

 


W cenie:
  • autokar: wysokopokładowy, klimatyzacja, WC, video, napoje zimne i gorące (płatne) – około 880 km
  • noclegi: 1 x hotel*** - pokoje 2,3-osob z łaz/wc wyżywienie: 1 x śniadanie
  • pilot BP EXODUS
  • ubezpieczenie NW, KL, bagaż
  • podatek VAT

Dodatkowe opłaty:
  • wejściówki do obiektów turystycznych - około EUR
  • obiadokolacja - około EUR

Uwaga: Uwaga: przy długich przejazdach autokar zatrzymuje się na 15-minutowe postoje każdorazowo po około 4-godzinnej jeździe. Nie bierzemy odpowiedzialności za punkty programu niezrealizowane z przyczyn od nas niezależnych.

Copyright by Biuro Podróży EXODUS S.J. | All rights reserved