NOC POLARNA U WRÓT ARKTYKI: ZORZA POLARNA, HUSKY, RENIFERY, WIELORYBY, ALPY LYNGEŃSKIE
Wymagany Europejski Certyfikat Covid!

Mała, kameralna grupa - ilość miejsc ograniczona!
Czas trwania: 4 dni
Terminy:
12.12.2021 - 15.12.20214999 PLN cena nie obejmuje przelotów Gdańsk - Tromso

Program:
12.12.21: 16:00 - spotkanie na lotnisku w Gdańsku.18.00 - 20.40 - przelot bezpośredni linią Wizzair Gdańsk –  Tromsø.
Przejazd wynajętą taksówką do hotelu*** w centrum Tromsø. Nocleg.

13.12.21: 07:00 - śniadanie w hotelu. 08:00 - wyjazd.
Udział w rejsie nowoczesną łodzią hybrydową z panoramicznymi oknami o wyciszonych silnikach - obserwacja orek, morświnów, wielorybów-humbaków. Lyngenfjorden jest tradycyjnym miejscem migracji waleni, które podążają jego wodami za ławicami śledzi. Transport supernowoczesną, komfortową łodzią maksymalizuje szanse podpłynięcia do waleni bez zakłócania ich spokoju. Zostanie użyty specjalny podwodny dron celem uchwycenia podwodnych obrazów oraz dźwięków.
Około 15:00 - powrót do Tromsø. Czas wolny.
17:00 - wyjazd na wycieczkę do arktycznego campu Tamok, w którym otrzymamy termalną odzież, instruktaż nt. powożenia zaprzęgiem psów husky i odbędziemy podróż zaprzęgiem psów husky na saniach (sanie dzielone na 2 osoby, jedna prowadzi sanie, druga jest pasażerem, w trakcie przejazdu możliwość zamiany ról). Sanie poruszać się będą konwojem trasą około 12 km (ok. 1,5 h). Nad naszymi głowami będzie tańczyć zorza polarna. Po powrocie do campu zostanie zapewniony lokalny ciepły posiłek w namiocie hodowców reniferów wraz z ciepłymi napojami.
Około północy - powrót do Tromsø. Nocleg.

14.12.21:
śniadanie w hotelu. 10.30 - wyjazd.

Zwiedzanie lodowego hotelu Ice Domes wraz z galerią rzeźb lodowych - w cenie lodowy drink bezalkoholowy, obiad i pokaz filmu w lodowym kinie (z lokalnym przewodnikiem). Po zwiedzaniu wizyta w zagrodzie reniferów.
Około 15.30 - powrót do hotelu w Tromsø. Czas wolny.
18:00 – wyjazd na wycieczkę autokarem ‘Śledząc zorzę polarną’ w kierunku dającym aktualnie największą szansę zobaczenia tańczącej zorzy polarnej (z lokalnym przewodnikiem, który poinstruuje jak zrobić najlepszej jakości zdjęcia tego fenomenu). Przyjazd do arktycznego campu, postój w klimatycznym lavvu (namiocie charakterystycznym dla kultury Samów), wspólna kolacja nad ogniskiem (lokalny gulasz, ciepłe napoje, ciasteczka). Zostanie zapewniona termalna odzież.
Około 01.00 - powrót do hotelu w Tromsø. Nocleg.

15.12.21: śniadanie w hotelu, wykwaterowanie (bagaże zostają w depozycie hotelowym). 
Spacer po Tromsø ("Paryż Północy"): deptak Storgata, pomnik Roara Amundsena, ekscentryczny budynek Muzeum Polaria (z zewnątrz). Przejście mostem Tromsøbrua (ponad 1 km długości) na drugą stronę fiordu. Wjazd kolejką gondolową na wzgórze  Storsteinen  421 m, z którego rozpościera się najpiękniejsza panorama na miasto, Alpy Lyngeńskie i Lyngenfjorden (przejazd w dwie strony). Wizyta w Arktycznej Katedrze (symbol miasta, otwarta 14:00-17:00 tylko pod warunkiem braku uroczystości). Powrót mostem do miasta. Czas wolny.
Kolacja w lokalnej restauracji (zamówiona dla grupy: 2-daniowa, serwowana, lokalne specjały, napoje dodatkowo płatne).
Odbiór bagaży z hotelu. Ok. 19:00 - przejazd wynajętą taksówką na lotnisko w Tromsø.
21:15-23:55 - przelot do Gdańska. Zakończenie wycieczki na lotnisku w Gdańsku. Uwaga: możliwość organizacji wspólnego przejazdu z Zielonej Góry na lotnisko w Gdańsku oraz wspólnego powrotu do Zielonej Góry bezpośrednio po przylocie, lub organizacji noclegu w Gdańsku i wspólnego powrotu kolejnego dnia (na życzenie, za dodatkową opłatą).

W cenie:
 • 3 noclegi w hotelu *** w ścisłym centrum Tromsø (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami),
 • wszystkie posiłki wymienione w programie: 3 x śniadanie w hotelu w formie bufetu, 1 x obiad w lodowym hotelu, 2 x obiadokolacja na arktycznym campie (tradycyjny posiłek Samów: gulasz z mięsa renifera/wołowiny/baraniny zwany bidos wraz z ciepłymi napojami), 1 x obiadokolacja w restauracji w dniu wylotu (serwowana, 2-daniowa: lokalne specjały - napoje płatne dodatkowo),
 • prywatne transfery minibusem lotnisko-hotel-lotnisko,
 • udział we wszystkich wymienionych programem wycieczkach wraz z transferami z/do Tromsø (wycieczki nie są organizowane prywatnie, mogą uczestniczyć też inne osoby spoza grupy): rejs łodzią hybrydową – obserwacje waleni, zaprzęgi husky + wizyta w arktycznym campie, Ice Domes hotel + renifery, śledzenie zorzy + wizyta w arktycznym campie, zwiedzanie Tromsø na piechotę,
 • udostępnienie termicznej odzieży na wycieczki wieczorne poza miasto,
 • opieka polskojęzycznego pilota (spotkanie na lotnisku w Gdańsku, rozwiązanie wycieczki na lotnisku w Gdańsku),
 • bilet wstępu do Arktycznej Katedry oraz do kolejki gondolowej (przejazd w obie strony),
 • ubezpieczenie KL, NW, bagaż,
 • wszystkie lokalne podatki i opłaty klimatyczne,
 • indywidualny odbiornik audioguide na czas wyjazdu,
 • obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dodatkowe opłaty:
 • koszty przelotu linią Wizzair na trasie Gdańsk-Tromso-Gdańsk – przewidywany koszt ok. 500-800 zł/os. (rekomendujemy wykupienie usługi priorytetowego wejścia na pokład – wówczas w cenie dwie sztuki bagażu zabieranego na pokład samolotu: torba max. 40cm x 30cm x 20 cm oraz walizka kabinowa o maksymalnej wadze 10 kg i wymiarach max. 55 cm x 40 cm x 23 cm). Biuro może pomóc w zakupie biletu. Klient może zakupić bilet lotniczy tańszy bezzwrotny lub wykupić za dodatkową opłatą bilet z elastyczną opcją zmiany
 • napoje do posiłków (poza wymienionymi w programie)
 • dopłata do pokoju 1-osobowego (tylko na zapytanie),
 • inne świadczenia, niewymienione w programie
 • ewentualny programu przed wylotem z Gdańska i po przylocie do Gdańska

Uwaga: Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że wycieczka zawiera atrakcje przyrodnicze, będące poza kontrolą organizatora, takie jak wystąpienie zjawiska zorzy polarnej, pojawienie się orek/wielorybów/morświnów oraz pokrywy śnieżnej. Wycieczka jest zaplanowana w terminie dającym największe prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk przyrodniczych, a wyjazdy na arktyczne campy poza miasto dodatkowo maksymalizują szanse ich obserwacji, natomiast nie są one gwarantowane, a brak ich wystąpienia nie może stanowić podstawy do jakiejkolwiek refundacji kosztów czy roszczeń. Wycieczka odbywa się w okresie nocy polarnej z ograniczonym dostępem do światła dziennego. Rekomendujemy zabranie ciepłej odzieży i bielizny termicznej. Ze względu na ograniczone warunki, panujące w arktycznych campach, serwowane są tam proste dania kuchni lokalnej- zwykle jest to tradycyjny gulasz mięsny bidos, typowy dla kultury Samów. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Nie ponosimy odpowiedzialności za punkty programu, niezrealizowane z przyczyn niezależnych.

Copyright by Biuro Podróży EXODUS S.J. | All rights reserved