INDIE MAHARADŻÓW

Wycieczka Biura Podróży Exodus
Organizator Biuro Podróży Exotic Travel – Jahangir Mangalia
Patronat honorowy nad wyjazdem - Ambasada Indii w Warszawie

Tadż Mahal – Nowy Cud Świata nr 7,

Co zabrać ze sobą?

 • kremy z filtrem, lekarstwa osobiste, wygodne lekkie obuwie, klapki, okulary przeciwsłoneczne,skarpety ( na wejście do świątyń ), kostium kąpielowy.
 • karty kredytowe są akceptowane w Indiach, można również zabrać USD i EURO.
 • noże, nożyczki, płyny powyżej 100 ml itp. nie są dozwolone w bagażu podręcznym w samolocie. Mogą być w bagażu oddanym do luków. Maksymalna waga bagaż – 20    kg.
 • szczepionki nie są wymagane. Temperatura w dzień około 30 st.C i nocy ok. 20 st.C ( nie jest to pora deszczowa, klimat jest suchy ).
 • elektryczność  220 V - gniazdka takie same jak w Polsce. Z roomingiem telefony komórkowe działają.
12 OBIEKTÓW Z LISTY UNESCO !
Czas trwania: 14 dni
Terminy:
01.05.2014 - 14.05.20146200 PLN + 700 Eur

Program:

1.dzień: przelot Warszawa – Delhi - Agra Zbiórka uczestników na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów,Przylot do Delhi w godzinach wieczornych, tradycyjne indyjskie powitanie i przejazd do Agry (ok. 5 godz.). Zakwaterowanie w hotelu w Agrze (wczesniejsze zakwaterowanie w miarę dostepności pokoi). Nocleg.

Dzień 2: Agra - Mathura W godzinach popołudniowych przejazd (1,5 godz.) do Mathury, miejsca narodzin Kryszny, jednego z najważniejszych bogów Indii. Odwiedzimy świątynię, w której według podań zachowała się więzienna cela, gdzie 3500 lat temu bóg Kryszna przyszedł na świat. Popłyniemy łodzią świętą rzeką Jamuną, przyjrzymy się położonemu na jej brzegu ghatowi Wisram. Zobaczymy także Wieżę Sati, upamiętniającą sati, czyli samospalenie się wdowy po śmierci jej męża Behari Mai. Przejazd do Agry (1,5 godz.), odpoczynek przy basenie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Agra Wczesnym rankiem zwiedzimy mauzoleum Tadż Mahal, uznane za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Tadż Mahal to kompleks świątynny z białego marmuru, wzniesiony w XVII w. przez cesarza Szach Dżahana z dynastii Mogołów jako pomnik i grobowiec jego ukochanej żony Mumtaz Mahal. Powrót do hotelu, śniadanie, czas wolny. Następnie zwiedzimy Lal Kila (Czerwony Fort), z jego najbardziej imponującą częścią - słynnym Pawim Tronem. Odwiedzimy także sklep z dywanami (Agra słynie z ręcznie tkanych relojes imitacion dywanów z jedwabiu i kaszmiru, w Indiach są one dużo tańsze niż w Polsce), następnie sklep z rękodziełem z marmuru oraz emporium ze sztuką wzorowaną na mozaikach Pietra Dura.oraz sklep jubilerski z szlifirniami kamieni szlachetnych i półszlachetnych  Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja i nocleg w Agrze. Po kolacji integracja grupy przy basenie.

Dzień 4: Agra – Jaipur Po śniadaniu przejazd do Jaipuru (4-5 godz.), jednego z najpiękniejszych indyjskich miast. Ze względu na kolor zabudowań Jaipur nazywany jest Różowym Miastem. Stare miasto otoczone jest 6-metrowym murem z wieloma majestatycznymi bramami,zakwaterowanie w hotelu. Kolacja z pokazem teatrzyku lalek, nocleg.

Dzień 5: Jaipur Po śniadaniu zwiedzanie Jaipuru-miatsto otoczone murami i wewnątrz murów znajduje się 400-letnie obserwatorium astrologiczne, jedno z najpiękniejszych i największych na świecie. Swoją urodą urzeka Hawa Mahal - Pałac Wiatrów (zwiedzany z zewnątrz), ozdobiony niezliczoną ilością okien, zza których kobiety zamknięte w królewskim haremie miały obserwować codzienne życie mieszkańców. Obiadokolacja, odpoczynek przy basenie, nocleg.

Dzień 6: Jaipur- Przed południem zagościmy w kompleksie pałacowym City Palace, w którym mieszka obecny Maharadża Jajpuru. Odwiedzimy fortecę Amber, klejnot architektury radżastanskiej, wzniesiony na trudno dostępnym wzgórzu. Na szczyt wspinamy się na grzbietach królewskich słoni. Następnie czas wolny. Pobyt w Jaipurze zakończymy odwiedzinami w warsztacie tkackim (Jaipur słynie z produkcji wspaniałych tkanin) nocleg.

Dzień 7: Pushkar- Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUSZKARU, małego miasteczka nad jeziorem o tej samej nazwie, jednego z najświętszych miast w Indiach. Miasto liczy ok. 500 świątyń, najsłynniejsza z nich jest poświęcona Brahmie. Co roku do Puszkaru przybywają setki tysięcy pielgrzymów, aby odbyć rytualną oczyszczającą kąpiel w świętym jeziorze. Panuje tu szczególna atmosfera, życie miasta toczy się głównie wokół ghatów, świątyń i bazarów. W mieście odbywa się również największy i najsłynniejszy w Azji targ wielbłądów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po miasteczku i okolicy jeziora Puszkar. Okazja do obserwacji religijnych rytuałów. Wieczorem możliwość przyglądania się modlitwie w jednej z lokalnych świątyń. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8 : Jodhpur- Wykwaterowanie. Przejazd do Dżodhpuru, Błękitnego Miasta, oazy na obrzeżach pustyni Thar, drugiego co do wielkości miasta Radżastanu. Miasto szczyci się jednym z najbardziej spektakularnych widoków w całym Radżastanie. Nad miastem góruje imponująca twierdza Mehrengarh, u której stóp wije się labirynt gwarnych uliczek i bazarów. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 9:  Bikaner Po śniadaniu przejazd do Bikaner, (4-5 godz.). Po drodze odwiedzimy świątynię Mata, jedną z najbardziej niepokojących, a zarazem fascynujących świątyń w Indiach. Wizyta w Mata to zadanie dla osób o mocnych nerwach, gdyż świątynię od wieków zamieszkują setki świętych szczurów. Zakwaterowanie w hotelu w Bikaner, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: Bikaner Zwiedzimy również XVI – wieczną, wielobarwną świątynię dżinnijską oraz ogromny fort Junagarh. Czas wolny, odpoczynek. Po południu odwiedzimy jedyny w Azji instytut naukowy zajmujący się hodowlą wielbłądów (camel research center). Przejazd autobusem do wioski na pustyni Thar, gdzie poznamy życie mieszkańców wioski. Następnie wielka atrakcja - safari na wielbłądach po pustyni, muzyka i tańce ludowe, wieczorna biesiada w zupełnie wyjątkowej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja i wieczór indyjski, zorganizowany specjalnie dla naszej grupy.(jeśli pogoda pozwoli to możliwy jest nocleg w eleganckich namiotach na pustyni Thar) Nocleg w Bikaner.

Dzień 11: Bikaner - Sekhawati (Mandawa) Po śniadaniu spacer oraz przejazd bryczkami po wąskich ulicach starego miasta Bikaner. Zobaczymy Haveli – imponujące domy wzniesione z piaskowca w XVIII wieku przez bogatych kupców. Przejazd do półpustynnego, historycznego regionu Sekhawati, (4 godz.) Nocleg w Sekhawati.

Dzień 12: Mandawa – Delhi Po śniadaniu do południa czas wolny, pózniej odwiedzimy niewielkie miasteczko Mandawa, nazywane "radżastańską galerią pod gołym niebem". Niegdyś Mandawa była ważnym ośrodkiem handlowym, położonym na Jedwabnym Szlaku, jednak po replicas rolex otwarciu portu w Bombaju utraciła swoje dotychczasowe znaczenie. Nadal pozostały w Mandawie ozdobione wspaniałymi malowidłami ściennymi rezydencje Haveli, które będziemy mogli podziwiać przejazd do Delhi, nocleg w Delhi.

Dzień 13: Delhi Popołudniu zwiedzanie stolicy Indii: Radżpath (reprezentacyjna droga królewska), Rasztrpati Bhawan (była rezydencja wicekróla Angli, obecnie pałac prezydencki), Sansad Bhawan (Parlament Indii - z zewnątrz) i Bramy Indii (India Gate). Odwiedzimy również świątynię Birla, miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego, oraz położone obok Mauzoleum Gandhiego. Zobaczymy Gurudwarę - świątynię Sikhijską, a także Dżama Masżid - największy meczet w Indiach. Obiadokolacja i pózny  transfer na lotnisko.

Dzień 14: Delhi - Warszawa Przylot do Polski w godzinach popołudniowych. Następnie rozdawanie podarunków, niekończące się opowieści o tajemniczej, egzotycznej krainie, wsparte fotografiami, slajdami, filmami… I planowanie kolejnej wyprawy do ojczyzny bogów i tygrysów.

 


W cenie:
 • Komunikacja-autokar klimatyzacją po Indiach (ok. 2000 km), przelot na Warszawa-Delhi-Warszawa.
 • opłaty lotniskowe
 • Wiza Indyjska
 • Noclegi w hotelach 4-5 gwiazdkowych, klimatyzacją, z basenem, pokoje dwuosobowe z łazienką, W Bikanerze w hotelu pałacu obecnego Maharadży.(dopłata za jedynkę)
 • Śniadania i obiadokolacje (stół szwedzki z indyjskimi potrawami). w ciągu dnia lekki posiłek w autokarze, Napoje bez alkoholowe i miejscowy alkohol (piwo, whisky, rum, gin) bezograniczeń z baru w autokarze.
 • o Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych,
 • o Przejażdzka rikszami przez malowniczymi ulicami starego Delhi,
 • o Przejazdzka na bryczkach po wąskich ulicach Bikaneru.
 • o Wjazd na królewskich słoniach do fortecy Amber
 • o Camel safari (jazda wielbłądami) na pustyni Thar.
 • o pływanie łodziami po rzece Jamuna
 • Licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Opieka polskojęzycznego pilota-opiekuna oraz licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczeń Warty.
 • Przewidziane jest bezpłatne pranie brudnej odzieży w połowy trasy.
 • W każdym hotelu w pokojach i na basenach są ręczniki.

Dodatkowe opłaty:
 • Osoby korzystające z aparatu fotograficznego i kamer wideo muszą zapłacić za :- Aparat fotograficzny -10 Euro za wszystkie obiekty turystyczne w programie. Kamer wideo - 15 Euro za wszystkie obiekty turystyczne wymienione w programie oraz zwyczajowe napiwki około 3 Euro/dziennie/osoby dla kierowcy autobusu, obsługi hotelowej i autobusu

Uwaga: Wymagany jest paszport ważny w terminie min. do pół roku od dnia zakończenia imprezy.