TRÓJKAT TRZECH SŁYNNYCH UZDROWISK CESARSKICH:KARLOWE WARY,MARIAŃSKIE I FRANCISZKOWE ŁAŹNIE
słynny likier Becherovka - "14.źródło Karlowych Warów, słynna huta szkła Moser dla głów koronowanych, król angielski Edward VII leczy się w Mariańskich Łaźniach, Johann Wolfgang von Goethe mówi o Franciszkowych Łaźniach: "raj na ziemi !", Johann Strauss, książe Metternich, Franz Kafka i Ludwig van Bethoven leczą się w Franciszkowych Łaźniach, miejsce zamordowania księcia Albrechta Wallenstaina, najbogatszego człowieka XVII wieku, właściciela Żagania.   Czas trwania: 2 dni
Terminy:
03.08.2019 - 04.08.2019375 PLN

Program:

1.dzień: 06.00 - wyjazd z ZIELONEJ GÓRY – parking pod Palmiarnią (wjazd od ulicy Piaskowej). Wyjazd z kraju. Przejazd przez Niemcy i Czechy.
Zwiedzanie KARLOWYCH WARÓW  (dawny Karlsbad – słynne uzdrowisko termalne o znaczeniu światowym, założone w 1350 roku przez cesarza Karola IV - 79 gorących źródeł, 3 domy zdrojowe, 5 kolumnad)– spacer po uzdrowisku, degustacja wód mineralnych.
Około 18.00 zakwaterowanie w hotelu*** w rejonie uzdrowisk. 
Nocleg.

2.dzień: 07.00 – śniadanie. 07.45 – wyjazd.
Zwiedzanie FRANCISZKOWYCH ŁAŹNI  (dawny Franzensbad - słynne uzdrowisko założone w 1793 roku przez cesarza Franciszka I, odwiedzany przez wielkich artystów, architektura neoklasycystyczna) - spacer po uzdrowisku, degustacja wód mineralnych.
Zwiedzanie CHEBU  (Eger - jedno z najpiękniejszych miast historycznych Czech) – rynek z zespołem kupieckich domów Spalicek, miejsce zamordowania księcia Albrechta Wallensteina, właściciela Żagania, ruiny zamku cesarza Fryderyka I Barbarossy z Czarną Wieżą i kaplicą śś.Ekharda i Urszuli, kościół św.Mikołaja.
Zwiedzanie MARIAŃSKICH ŁAŹNI  (dawny Marienbad – słynne uzdrowisko termalne królów niemieckich i brytyjskich, żeliwna kolumnada, grająca fontanna) – spacer po uzdrowisku, degustacja wód mineralnych.
                                                        
Przejazd przez Czechy i Niemcy. Wjazd do kraju.
Około 23.00 - rozwiązanie wycieczki w ZIELONEJ GÓRZE – parking pod Palmiarnią.


W cenie:
  • autokar: wysokopokładowy, klimatyzacja, WC, video, napoje zimne i gorące (płatne) – około 870 km
  • noclegi: 1 x hotel*** - pokoje 2,3-osob z łaz/wc wyżywienie: 1 x śniadanie
  • pilot BP EXODUS
  • ubezpieczenie NW, KL, bagaż
  • podatek VAT

Dodatkowe opłaty:
  • obiadokolacja - 40 PLN
  • przewodnicy lokalni - 10 EUR

Uwaga: Uwaga: przy długich przejazdach autokar zatrzymuje się na 15-minutowe postoje każdorazowo po około 4-godzinnej jeździe. Nie bierzemy odpowiedzialności za punkty programu niezrealizowane z przyczyn od nas niezależnych.

Copyright by Biuro Podróży EXODUS S.J. | All rights reserved