KLEJNOTY CESARSKIEGO TRÓJKĄTA UZDROWISKOWEGO
Trzy najpiękniejsze czeskie uzdrowiska, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (projekt: Słynne Uzdrowiska Europy) - imponujący zamek Karlstejn  króla Czech i cesarza rzymskiego Karola IV Luksemburskiego

2 noclegi w hotelu *** blisko centrum Karlowych Warów!
3 OBIEKTY Z LISTY UNESCO !
Czas trwania: 3 dni
Terminy:
10.05.2024 - 12.05.20241279 PLN
16.08.2024 - 18.08.20241279 PLN

Program:

01.dzień: 06.00 – wyjazd z Zielonej Góry - parking pod CRS (wjazd od ul. Sulechowskiej). Przejazd przez Nowogród Bobrzański, Żagań, Iłową, Zgorzelec (można wsiadać na trasie po umówieniu miejsca). Wyjazd z kraju: Hradek.
Około 14.00 - zakwaterowanie w hotelu *** blisko centrum Karlowych Warów.

Zwiedzanie KARLOWYCH WARÓW (lista UNESCO) – największe i najsłynniejsze czeskie uzdrowisko, założone w XIV w. przez cesarza Karola IV Luksemburskiego. Karlowe Wary znane są z corocznego festiwalu filmowego oraz 15 źródeł termalnych o właściwościach prozdrowotnych. Spacer po zabytkowej starówce nad rzeką Tepla, między secesyjnymi kamienicami i kolumnadami z możliwością degustacji wody termalnej o właściwościach prozdrowotnych. Czas wolny.
Powrót piszo do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

02.dzień: 07.00 - śniadanie. 08.00 - wyjazd.
Zwiedzanie MARIAŃSKICH ŁAŹNI (lista UNESCO) – jedno z najpiękniejszych sanatoriów Europy, ukryte pomiędzy zalesionymi wzgórzami.  Choć założone dopiero w XVIII w. szybko stało się ulubionym miejscem wypoczynku europejskich elit – 8 razy odwiedził je król angielski Edward VII, bywali tu równieź Goethe, Wagner, Mark Twain czy Fryderyk Chopin. Możliwość degustacji wody termalnej o właściwościach prozdrowotnych.
Czas wolny.

Przystanek w mieście CHEB -
piękny średniowieczny rynek z tzw. Spalickiem - zgrupowaniem 11 uroczych, średniowiecznych domów kupieckich z XIII wieku.
Zwiedzanie FRANCISZKOWYCH ŁAŹNI (LISTA UNESCO) - malownicze uzdrowisko, założone w XVIII w. przez austriackiego cesarza Franciszka I i doceniane przez takich gości jak Johann Strauss, Franz Kafka czy Ludwig van Beethoven. Możliwość degustacji wody termalnej o właściwościach prozdrowotnych.
Czas wolny.

W godzinach wieczornych powrót do hotelu w Karlowych Warach. Obiadokolacja, nocleg.

03.dzień: 07.00 - śniadanie. 08.00 - wyjazd.
Zwiedzanie ZAMKU KARLSTEJN - jeden z najbardziej popularnych i najbardziej imponujących czeskich zamków, wybudowany w XIV wieku przez króla Czech i cesarza rzymskiego Karola IV Luksemburskiego (założyciela Karlowych Warów).
Czas wolny w malowniczym średniowiecznym miasteczku pod zamkiem.
Wjazd do kraju: Hradek.
Około 21.00 - rozwiązanie imprezy w Zielonej Górze - parking pod CRS.


W cenie:
  • autokar: wysokopokładowy, klimatyzacja, WC, video, napoje zimne i gorące (płatne) – ok. 1200 km
  • noclegi: 2 x hotel***, pokoje 2,3-osobowe z łaz/WC/TV
  • wyżywienie: 2 x śniadanie (bufet), 2 x obiadokolacja (3-daniowa serwowana, napoje dodatkowo płatne)
  • pilot BP EXODUS na całej trasie
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
  • podatek VAT

Dodatkowe opłaty:
  • pakiet realizacji programu (bilety wstępów, przewodnicy lokalni, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i klimatyczne, parkingi): 800 CZK (obowiązkowo, płatne pilotowi w autokarze, nie podlega rozliczeniu. Cennik z 2023 r., może ulec zmianie)
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy - 20 PLN (obowiązkowo, płatne w biurze przed wyjazdem)
  • dopłata do pokoju 1-osobowego: 200 zł (tylko na zapytanie)

Uwaga: Uwaga: przy długich przejazdach autokar zatrzymuje się na 15-minutowe postoje każdorazowo po około 4-godzinnej jeździe. Nie bierzemy odpowiedzialności za punkty programu niezrealizowane z przyczyn od nas niezależnych.

Copyright by Biuro Podróży EXODUS S.J. | All rights reserved