KLEJNOTY CESARSKIEGO TRÓJKĄTA UZDROWISKOWEGO
Trzy najpiękniejsze czeskie uzdrowiska, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (projekt: Słynne Uzdrowiska Europy) - krajobraz księżycowy w rezerwacie Przyrody SOOS - kolacja w średniowiecznej restauracji w skale - nocleg w hotelu w kompleksie 800-letniego klasztoru.


3 OBIEKTY Z LISTY UNESCO !
Czas trwania: 3 dni
Terminy:
15.10.2022 - 17.10.20221099 PLN

Program:

01.dzień: 05.00 – wyjazd z Zielonej Góry - parking pod CRS (wjazd od ul. Sulechowskiej). Przejazd przez Nowogród Bobrzański, Żagań, Iłową, Jędrzychowice (można wsiadać po drodze po umówieniu miejsca). Wyjazd z kraju: Hradek.
Spacer po KARLOVYCH VARACH (lista UNESCO) – największym i najsłynniejszym czeskim uzdrowisku, założonym w XIV w. przez cesarza Karola IV Luksemburskiego. Karlovy Vary znane są z corocznego festiwalu filmowego oraz 15 źródeł termalnych o właściwościach prozdrowotnych. Spacer po zabytkowej starówce nad rzeką Tepla, między secesyjnymi kamienicami i kolumnadami z możliwością degustacji wody termalnej o właściwościach prozdrowotnych. Czas wolny.
Około 19.00 - 
zakwaterowanie w hotelu *** w Karlovych Varach. Obiadokolacja. Nocleg.


02.dzień:
 07.00 - śniadanie. 08.00 - wyjazd.
Przystanek w LOKET – malownicza panorama średniowiecznego zamku w zakolu rzeki Ohrza.
Spacer po ścieżce dydaktycznej po dnie wyschniętego mineralnego jeziora w REZERWACIE PRZYRODY SOOS (około 90 min.) - unikatowy na skalę europejską krajobraz księżycowy, będący jednym z najcenniejszych obszarów geologicznych w Czeskiej Republice - mineralne źródła, torfowiska borowinowe i tzw. mofety - ‘wulkany błotne’.
Spacer po FRANCISZKOWYCH ŁAŹNIACH (lista UNESCO)
– malownicze uzdrowisko, założone w XVIII w. przez austriackiego cesarza Franciszka I i doceniane przez takich gości jak Johann Strauss, Franz Kafka czy Ludwig van Beethoven. Możliwość degustacji wody termalnej o właściwościach prozdrowotnych. Czas wolny. 
Obiadokolacja w klimatycznej restauracji, położonej w XII-wiecznych, wyrytych w skale piwnicach browaru Chodovar w Chodova Plana.
Zakwaterowanie w hotelu *** na terenie 800-letniego kompleksu Klasztoru Premonstratensów w Tepla. Nocleg.

03.dzień:
 07.00 - śniadanie. 08.00 - wyjazd.

Spacer po MARIAŃSKICH ŁAŹNIACH (lista UNESCO)
– jednym z najpiękniejszych sanatoriów Europy, ukrytym pomiędzy zalesionymi wzgórzami.  Choć założone dopiero w XVIII w. szybko stało się ulubionym miejscem wypoczynku europejskich elit – 8 razy odwiedził je król angielski Edward VII, bywali tu równieź Goethe, Wagner, Mark Twain czy Fryderyk Chopin. Możliwość degustacji wody termalnej o właściwościach prozdrowotnych. Czas wolny.
Wjazd do kraju: Hradek. Około 21.00 - 
rozwiązanie imprezy w Zielonej Górze - parking pod CRS
.


W cenie:
  • autokar: wysokopokładowy, klimatyzacja, WC, video, napoje zimne i gorące (płatne) – ok. 1100 km
  • noclegi: 2 x hotel***, pokoje 2,3-osobowe z łaz/WC
  • wyżywienie: 2 x śniadanie (bufet), 2 x obiadokolacja (3-daniowa serwowana, napoje dodatkowo płatne)
  • pilot BP EXODUS na całej trasie
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
  • podatek VAT

Dodatkowe opłaty:
  • pakiet realizacji programu (bilety wstępów, przewodnicy lokalni, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i klimatyczne, parkingi): 700 CZK (obowiązkowo, płatne w autokarze, nie podlega rozliczeniu)
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy - 20 PLN (obowiązkowo, płatne w biurze przed wyjazdem)
  • dopłata do pokoju 1-osobowego: 150 zł (tylko na zapytanie)

Uwaga: Uwaga: przy długich przejazdach autokar zatrzymuje się na 15-minutowe postoje każdorazowo po około 4-godzinnej jeździe. Nie bierzemy odpowiedzialności za punkty programu niezrealizowane z przyczyn od nas niezależnych.

Copyright by Biuro Podróży EXODUS S.J. | All rights reserved