CUDA ALPEJSKIEJ AUSTRII
Słynne austriackie miasta: Salzburg i Innsbruck, malowniczy region Salzkammergut, szokujące alpejskie przełęcze Grossglockner i Gerlos, 'Świat Swarovskiego' - największa atrakcja Tyrolu, cudowne wysokogórskie krajobrazy, lśniące jeziora polodowcowe, przejazd najbardziej stromą wąskotorową kolejką Austrii - Schafbergbahn - operującą z lokomotywą parową od XIX w.! 2 OBIEKTY Z LISTY UNESCO !
Czas trwania: 4 dni
Terminy:
31.05.2024 - 03.06.20242099 PLN
02.08.2024 - 05.08.20242099 PLN

Program:
Dzień 1: 04:00 - wyjazd z Zielonej Góry, parking za CRS ul. Sulechowska.
Przejazd przez Nowogród Bobrzański, Żary, Zgorzelec (można wsiadać na trasie po uzgodnieniu miejsca).
Wyjazd z kraju: Bogatynia-Hradek.
Przejazd przez Czechy. Wjazd do Austrii.
Zwiedzanie SALZBURGA (Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO, 'Miasto muzyki i baroku') z lokalnym przewodnikiem: założenie pałacowo-ogrodowe Mirabell, malownicza starówka, średniowieczna Uliczka Zbożowa, Stary Rynek z tradycyjnymi kawiarenkami, miejsca związane z Amadeuszem Mozartem: dom narodzin Mozarta i dom Mozarta, pomnik Mozarta (wszystkie obiekty z zewnątrz).
Wjazd kolejką naziemno-linową na TWIERDZĘ HOHENSALZBURG z pięknymi widokami na miasto (w cenie kolejki wstęp na teren twierdzy, ale bez zwiedzania wewnątrz).

Wyjazd z Salzburga.
Obiadokolacja w restauracji dla chętnych za dodatkową opłatą.
Przejazd do hotelu *** w okolicy Salzburga.

Zakwaterowanie. Nocleg.  

Dzień 2: 07:00 - śniadanie. 07:45 - wyjazd.
Przejazd do REGIONU SALZKAMMERGUT, słynącego z tradycji wydobycia soli oraz wyjątkowych krajobrazów jezior polodowcowych.
Przyjazd do malowniczego miasteczka ST. WOLFGANG nad JEZIOREM WOLFGANGSEE
- jednym z najczystszych w Austrii.
Wjazd wąskotorową koleją zębatą SCHAFBERGBAHN (wagonik pchany przez lokomotywę parową, najbardziej stroma w kraju i operująca od 1893 r.) na GÓRĘ SCHAFBERG (przejazd ok. 40 minut, dystans 5,85 km i różnica wysokości 1190 m).

Czas wolny na górze na podziwianie jednej z najpiękniejszych górskich panoram w całej Austrii, z widokami na Alpy i malownicze, lśniące jeziora.
Powrót KOLEJKĄ
SCHAFBERGBAHN do miasteczka St. Wolfgang.
Czas wolny.
Przejazd do miasteczka HALLSTATT (Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO) - jedno z najpiękniejszych miasteczek Austrii nad malowniczym jeziorem.
REJS STATKIEM PO CUDNYM JEZIORZE HALLSTÄTTER SEE (ok. 50 min.).

Czas wolny w Hallstatt. Wyjazd.
Obiadokolacja w lokalnej restauracji dla chętnych za dodatkową opłatą.
Powrót do hotelu. Nocleg.   

Dzień 3: 07:00 - śniadanie. 08:00 - wyjazd.
Przejazd w obie strony płatną GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE - WYSOKOALPEJSKĄ DROGĄ PANORAMICZNĄ NA GROSSGLOCKNER - najwyżej położona utwardzana droga w Austrii, jedna z najpiękniejszych wysokogórskich dróg Europy. Droga przebiega przez serpentyny i punkty widokowe z wyjątkowymi krajobrazami na Park Narodowy Wysokie Taury. Przy odrobinie szczęścia szansa spotkania ze świstakiem alpejskim.
Postój na punkcie widokowym KAISER-FRANZ-JOSEFS-HÖHE (2369 m n.p.m.) u stóp lodowca GROSSGLOCKNER z widokiem na najdłuższy lodowiec Alp Wschodnich, PASTERZE.
Przejazd płatną drogą przez PRZEŁĘCZ GERLOS - panoramiczną alpejską drogą łączącą Salzburg z Tyrolem.
Zwiedzanie SWAROVSKI KRISTALLWELTEN w WATTENS ('ŚWIAT KRYSZTAŁÓW SWAROVSKIEGO') - obecnie najczęściej odwiedzana atrakcja Tyrolu i druga całej Austrii.

Zakwaterowanie w hotelu w rejonie Innsbrucku. Obiadokolacja w hotelu dla chętnych za dodatkową opłatą.
Nocleg.

Dzień 4: 07:00 - śniadanie. 08:00 - wyjazd.
Zwiedzanie INNSBRUCKU (stolica Tyrolu w dolinie rzeki Inn, miasto-gospodarz zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1964 i 1976 r.) z lokalnym przewodnikiem: wjazd na słynną skocznię narciarską Bergisel z pięknymi panoramami, z zewnątrz: zamek cesarski i bazylika św. Jakuba oraz katedra, 'Złoty Daszek', zabytkowe kamienice, rynek, wieża miejska, Bulwar Marii Teresy, Kolumna św. Anny, Łuk triumfalny.
Czas wolny.
Wczesnym popołudniem wyjazd do Polski.
Przejazd przez Austrię, Niemcy i Czechy.
Wjazd do kraju: Hradek-Bogatynia.
Około 03:00 - zakończenie wycieczki w Zielonej Górze, parking pod CRS.

W cenie:
 • autokar: wysokopokładowy, klimatyzacja, WC, video, napoje zimne i gorące (płatne) – ok. 2100 km
 • noclegi: 3 x hotel***/****, pokoje 2/3-osobowe z łaz./WC
 • wyżywienie: 3 śniadania (bufet)
 • pilot BP EXODUS na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
 • podatek VAT

Dodatkowe opłaty:
 • koszty realizacji programu: bilet wstępu do Świata Swarovskiego, przewodnicy lokalni, wjazd kolejką w Salzburgu i St. Wolfgang Schafbergbahn, rejs statkiem w Hallstatt, płatne przełęcze alpejskie Grossglockner i Gerlos, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i klimatyczne, parkingi - 160 EUR (obowiązkowo, płatne w autokarze, kwota nie podlega rozliczeniu),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy - 20 PLN (obowiązkowo, płatne w biurze przed wyjazdem),
 • 3 obiadokolacje serwowane 3-daniowe: 75 eur/os. (płatne u pilota w autokarze, należy zgłosić chęć zakupu w biurze podczas zapisu na wycieczkę, wymagane minimum 30 osób chętnych)
 • ewentualne napoje do obiadokolacji
 • dopłata do pokoju 1-osobowego: 575 zł (tylko na zapytanie)

Uwaga: Uwaga: przy długich przejazdach autokar zatrzymuje się na 15-minutowe postoje każdorazowo po około 4-godzinnej jeździe. Nie bierzemy odpowiedzialności za punkty programu niezrealizowane z przyczyn od nas niezależnych.

Copyright by Biuro Podróży EXODUS S.J. | All rights reserved