PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ - CODZIENNIE MSZA ŚWIĘTA, DWÓCH KAPŁANÓW!
Zapraszamy na wyjątkową pielgrzymkę do Ziemi Świętej!
Codziennie msze święte w lokalizacjach znanych z Biblii!
Opieka duchowa dwóch kapłanów, towarzyszących grupie już od Zielonej Góry aż do powrotu do Polski.
Zobacz najważniejsze i najświętsze miejsca biblijne na jednej wycieczce!

Wymagany paszport ważny minimum 6 miesięcy od dnia zakończenia wycieczki.
2 OBIEKTY Z LISTY UNESCO !
Czas trwania: 9 dni
Terminy:
09.02.2024 - 17.02.20245199 PLN

Program:

Wyjazd w formule pielgrzymki: grupie towarzyszy dwóch polskich kapłanów, codziennie w miejscach wyjątkowych msza święta z możliwością złożenia własnej intencji.

Dzień 1, 09.02. (pt):  
   14:00 -wyjazd autokarem z Zielonej Góry na lotnisko w Pradze.
Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot linią Smartwings bezpośrednio do Tel Avivu o 23:45.

Dzień 2, 10.02 (sb):    
PRZELOT DO IZRAELA - TEL AVIV – CEZAREA - HAJFA

Przylot do Tel Avivu o 04:35.
Po wylądowaniu wczesnym rankiem i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do Tel Avivu  - zwiedzanie najstarszej części miasta. Następnie przejazd do Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do hotelu w Nazarecie na odpoczynek, obiadokolację i nocleg.

Dzień 3, 11.02 (ndz):    
    KANA GALILEJSKA – G. TABOR - NAZARET
Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 4, 12.02 (pn):  
       GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM - NAZARET
Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 30 USD/os). Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 5, 13.02 (wt):         BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 30 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 6, 14.02 (śr):         JEROZOLIMA: GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7, 15.02 (czw):     WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD - BETANIA
Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na Górę Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 25 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 430 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8, 16.02 (pt):         JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9, 17.02 (sb):     JEROZOLIMA - TEL AVIV – WYLOT DO PRAGI
Wczesny prosty poczęstunek (kawa, herbata i ciastka). Około 01:00 - transfer na lotnisko Ben Gurion. Odprawa biletowo-bagażowa. Odlot bezpośredni do Pragi o 05:35.
Przylot do Pragi o 08:40. Przejazd autokarem do Polski. Zakończenie wycieczki w Zielonej Górze pod CRS, ul. Sulechowska, w godzinach późno-popołudniowych.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie, miejsca mszy zostaną potwierdzone w terminie późniejszym. Podana cena obowiązuje przy minimum 40 osobach płacących, przy mniejszej liczbie chętnych 33-39 osób cena wynosi 5599 zł/os.

W cenie:
 • przelot linią Smartwings na trasie Praga-Tel Aviv-Praga w podanych datach, w cenie bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 8 kg, ewentualne posiłki i napoje na pokładzie płatne dodatkowo we własnym zakresie,
 • transfery autokarem na trasie Zielona Góra – lotnisko w Pradze – Zielona Góra,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem w Izraelu,
 • polskojęzyczny przewodnik w Izraelu,
 • 7 dób hotelowych w hotelach klasy 3*, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,
 • 6 śniadań + jeden prosty poranny poczęstunek w dniu wylotu + 7 obiadokolacji,
 • taksówki na Górę Tabor,
 • łódź po Jeziorze Galilejskim,
 • zestawy nagłaśniające,
 • codzienne msze święte,
 • opieka duchowa dwóch polskich kapłanów,
 • podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL 30.000 eur, NNW 15.000 zł.

Dodatkowe opłaty:
 • opłata obowiązkowa za bilety wstępu i opłaty administracyjne: 120 USD/os. (płatne w autokarze w gotówce)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego (tylko na zapytanie) – 1100 zł/os.
 • napoje do obiadokolacji,
 • prywatne wydatki,
 • opcje fakultatywne opisane w programie („Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”, ryba św. Piotra),
 • taca pielgrzymów z Mszy Świętej,
 • inne nieobjęte programem.


Copyright by Biuro Podróży EXODUS S.J. | All rights reserved